Ücretsiz olarak Windows 10’a nasıl yükseltilir

Ücretsiz olarak Windows 10’a nasıl yükseltilir. Windows 10’a ücretsiz yükseltme nasıl yapılır. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz yükseltme hala mevcuttur

Windows 10’a ücretsiz olarak nasıl yükselteceğinizi bulmakta zorlanıyorsanız, yalnız değilsiniz. İşletim sistemi tam olarak ucuz değil. Bu nedenle, birçok insanın ücretsiz yükseltmeleri nasıl alacağını bulmaya çalışmasına şaşmamalı.

İyi haber şu ki, Windows 7 ve Windows 8.1’den yükseltme yapan Windows kullanıcıları, teklif resmi olarak sona ermiş olsa bile, Windows 10’a bu ücretsiz yükseltmeyi almanın bir yolunu bulmaya devam ediyor. Microsoft, bu tür kullanıcıların daha yeni bir işletim sistemine yükseltmeleri için hala bir yol bıraktı.

Aslında, ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltme süreci o kadar basittir ki, Microsoft’un sadece boşluktan haberdar olmadığını, aynı zamanda bunu zımnen kabul ettiğinden şüpheleniyoruz. Şirket muhtemelen Windows 7 veya daha kötüsü Windows’tan Linux gibi ücretsiz bir alternatife geçmekle uğraşmak yerine finansal darbeyi almayı ve insanların Windows 10’a yükseltmesini kolaylaştırmayı tercih ederdi.

Yardımımızla Windows 10’a minimum güçlükle ücretsiz olarak nasıl yükselteceğinizi öğrenin. Burada sizin için ağrısız hale getirmek için adım adım bir prosedür sağladık.

Windows 10 ücretsiz mi?

Windows 10 hiçbir zaman ücretsiz olmadı. Windows 10’u bir PC’ye veya dizüstü bilgisayara yüklemek, Windows 10 Home’un 139 ABD Doları ve Windows 10 Pro’nun 200 ABD Doları gibi yüksek bir maliyeti ile size oldukça pahalıya mal olacak.

Microsoft’un Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz yükseltmeler sunduğu bir dönem vardı ama o dönem geçti. Yine de, Windows 10’u hiçbir şey için almanıza izin veren bir boşluk var.

Microsoft’un bunu açık bıraktığından şüpheleniyoruz, çünkü Windows 10’da mümkün olduğunca çok kişinin bulunması şirketin çıkarına olacaktır. İnsanların desteklenmeyen, eski bir işletim sisteminden yenisine geçmesini sağlamaya hevesli olduklarından eminiz. .

Ücretsiz olarak Windows 10’

Ücretsiz olarak Windows 10’a nasıl yükseltilir

Temel olarak, Windows 7 ve Windows 8.1’den Windows 10’a ücretsiz yükseltme adımları, Microsoft’un resmi olarak güncellemeyi yayınladığı zamankiyle aynıdır.

1. Donanım gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığınızı kontrol edin

Windows 10’un en son sürümünü yüklemek için şunlara sahip olmanız gerekir:

  • CPU: 1 GHz veya daha hızlı desteklenen işlemci (Desteklenen CPU’ların listesi buradadır)
  • RAM: Windows 10 32-bit için 1 GB veya Windows 10 64-bit için 2 GB
  • Depolama: 32 GB veya daha fazla
  • GPU: DirectX 9 uyumlu veya üstü, WDDM 1.0 sürücüsü ile
  • Ekran: 800 x 600 çözünürlük veya daha yüksek

İnternet bağlantısı: Windows 10’un bazı sürümleri, kurulum sırasında İnternet bağlantısı gerektirir.
Windows 7 bilgisayarınız bu özellikleri karşılamıyorsa Windows 10’u çalıştıramazsınız ve bilgisayarınız gereksinimleri karşılasa bile Windows 10 da çalışmayacaktır. Windows 10’un iyi çalışması için en az 2 GHz çift çekirdekli işlemci, 4 GB RAM (ideal olarak 8 GB) ve 160 GB sabit sürücü öneririz.

Bütçeniz ne olursa olsun yeni bir makine satın alma konusunda ilham ve tavsiye için en iyi dizüstü bilgisayar seçimimize göz atın.

Ücretsiz olarak Windows 10’

2. Windows Media Oluşturma Aracını İndirin

Ardından, Windows Media Creation Tool’u indirip yükleyin ve “Windows 10 kurulum medyası oluştur” başlıklı bölümün altındaki “Şimdi aracı indir” seçeneğini seçin.

Windows Media Creation Tool’u çalıştırın ve “Ne yapmak istiyorsunuz?” diye sorun. “Bu bilgisayarı şimdi yükselt”i seçin ve araçta kalan adımları izleyin. Bu ayrıca, yükleme işlemi sırasında dosyalarınızı ve uygulamalarınızı saklama seçeneği sunar. Bu işlemle ilgili daha ayrıntılı talimatlar burada bulunabilir.)

Windows 7 (veya Windows 8) lisans anahtarınızı girin ve yakında Windows 10’u ücretsiz olarak kullanmaya başlayacaksınız.

Gerekirse, ‘Etkinleştir’ düğmesine tıklayın, bilgisayarınız Microsoft sunucularına güvenli bir bağlantı kurduktan sonra dijital bir lisansla etkinleştirilecektir.

Lisans alamıyorsanız, Windows 7 Ürün Anahtarını da girebilir ve işletim sistemini manuel olarak etkinleştirebilirsiniz.

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir