FPS ölçme programları (Oyunlar İçin 10 En İyi Programlar)

FPS ölçme programlarıı (Oyunlar için en iyi programlar). İnternette FPS ölçüm programları, FPS görüntüleme programı, FPS görüntüleme programı arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Yazımızda FPS ölçmek için programları listeledik.

FPS ölçmek için programlar. Bir PC oyuncusuysanız, muhtemelen bir oyunun bilgisayarınızda çalıştığı saniyedeki kare sayısını (veya saniyedeki kare sayısı, FPS) görmek istemişsinizdir. Ancak oyun ayarlarında böyle bir seçenek bulamadıysanız, bu bilgiyi nasıl alacağınıza dair bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Sonuç olarak, kullanabileceğiniz üç farklı uygulama vardır ve bunlardan ikisini, özellikle oyun için kullanma alışkanlığınız varsa, muhtemelen bilgisayarınıza yüklemişsinizdir. Hadi gidelim.

Genel olarak, her oyuncu er ya da geç FPS gibi bir gösterge fark eder (genellikle oyunun ne zaman yavaşlamaya, donmaya, görüntüyü bozmaya, spazmlara vb.

FPS ölçme programları

FPS ölçme programları nedir?

FPS, ekranda görüntülenen saniyedeki kare sayısıdır. Ekranda saniyede ne kadar fazla kare varsa o kadar iyi: oyun daha akıcı olacak, karakterlerin hareketleri daha doğal olacak, onları net ve iyi görecek ve tüm olaylara tepki vereceksiniz.

FPS rakamı büyük olasılıkla donanımının gerçek performansını yansıtır: grafik kartı, işlemci ve bir bütün olarak tüm bilgisayarlar/dizüstü bilgisayarlar (FPS’nin virüslerden, örneğin virüslerden etkilendiği durumlar görmüyorum).

Bu yazıda, bu göstergeyle ilgili en yaygın soruları ortaya çıkarmaya çalışacağım (ana soru dahil – oyunlarda FPS’yi nasıl iyileştirebilirim).

FPS ölçme programları

FPS ölçüm programlarının listesi;

  • Msi Afterburner (En Popüler)
  • Bandicam Ekran Kaydedici
  • NVIDIA GeForce Deneyimi
  • Fraps
  • FPS monitörü
  • Radeon Pro
  • Razer Korteks
  • Oyunpençesi
  • kurt adam
  • dxtor

FPS ölçme programları detaylı bakalım

Aşağıda listelenen programlara daha yakından bakmaya ne dersiniz? Size en uygun programı seçin ve kullanın.

Msi Afterburner

En popüler MSI Afterburner, öncelikle grafik kartı hız aşırtma aracı olarak bilinen bir yazılımdır. Bu nedenle, bir FPS sayacına sahip olması muhtemelen şaşırtıcı değildir. Sonuçta, hız aşırtmayı onaylamanın oyunun FPS değişimini kontrol etmekten daha iyi bir yolu var mı? Ve en iyi yanı, bu yazılımın tamamen ücretsiz olmasıdır.

Bandicam Screen Recorder

Hem ekran kaydı hem de fps ölçümü için oldukça uygun bir programdır.

NVIDIA GeForce Experience

Ge-Force grafik kartı kullanıyorsanız GeForce Experience, son derece yararlı bulacağınız bir yazılımdır. Ve sadece FPS göstermiyor. Bu, kartınızın ayarlarına erişmenizi sağlayacak ve ayrıca grafik kartınızdaki güncellemeleri kontrol etmek için kullanılacak tam özellikli bir yönetim programıdır.

Fraps

Fraps muhtemelen bu listedeki en popüler yazılımdır. Yukarıda bahsettiğim alternatif yöntemlerden önce de vardı, bu yüzden hala en iyi tavsiyem olmaya devam ediyor. Windows’un tüm sürümleriyle uyumludur ve DirectX kullanan oyunların yanı sıra Open GL Graphics Technology üzerinde çalışan oyunları da destekler.

FPS Monitor

FPS Monitor, yalnızca oyununuzun kare hızını göstermekle kalmayıp, oyununuzun performansı etkileyen diğer yönlerini de gösteren mükemmel bir yazılımdır. Evet, ayrıca size CPU kullanımını, GPU performansını, RAM kullanımını ve performansın diğer birçok yönünü gösterecektir. Bu resimde, MSI MPG Z390 üzerinde hız aşırtmalı Core i9-9900k kullanıyorum.

RadeonPro

En popüler fps katil programlarından biri RadeonPro’dur.

Razer Cortex

Razer Cortex, oyun donanımı üreticisi Razer’ın ücretsiz bir sistem optimizasyon aracıdır. Razer Cortex, oyunlarınızda daha iyi performans elde etmeye odaklanıyor, ancak bilgisayarınızı temizlemek ve sabit sürücülerinizi birleştirmek için birkaç sistem yardımcı programı içeriyor.

PlayClaw

Rakip Fraps. “Program şunları yapabilir: oyundan video ve ekran görüntüleri kaydedebilir, oyunları aktarabilir, FPS’yi belirleyebilir, kısayol tuşlarının konfigürasyonunu destekleyebilir, sıkıştırma kodeklerini seçebilir (Fraps’te mevcut değildir).

FPS ölçme programları

Overwolf

Genel olarak, Overwolf programı, oyuncular için tüm oyun dünyasıdır: burada ve oyunlar, video oyunları yükleme, haberler, çeşitli tavsiyeler vb. ipuçları için.

Bu makale içinde – bu program ilginç çünkü FPS indeksini çok niteliksel olarak belirliyor. Overwolf’ta FWPS’nin görüntülenmesini etkinleştirmek için Ayarlar’a gitmeniz, ardından FPS bölümünü açmanız ve “Oyun içi FPS monitörünü etkinleştir” kutusunu işaretlemeniz gerekir.

Dxtory

Dxtory, oyununuzun ekran görüntülerini ve videolarını çekmenize de olanak tanıyan başka bir FPS sayaç programıdır. Fraps’a benzer şekilde, bu yazılım hem Direct X hem de OpenGL oyunlarında kullanılabilir. DirectDraw ve Vulkan da desteklenen diğer API’lerden bazılarıdır. Ayrıca tüm Windows sürümleriyle uyumludur.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir