UDF Uzantılı Dosya Açma (Programlı ve Çevrimiçi)

UDF uzantılı dosya nasıl açılır (programatik ve online) Makalemizde UDF dosya uzantısı nedir? UDF dosyası nasıl açılır? UDF dosyalarını açan program nedir? UDF uzantılı dosya çevrimiçi olarak nasıl açılır? Sorularınızı cevaplayacağız.

UDF uzantılı dosyaları açma;

UDF Uzantısı Nedir?

Biri Excel için Kullanıcı Tanımlı İşlev olan UDF dosya türünün 3 farklı kullanımını biliyoruz. Aşağıdaki ayrıntıları okuyun.

UDF dosya uzantısı, cihazınıza hangi uygulamaların dosyayı açabileceğini söyler. Ancak, farklı uygulamalar farklı veri türleri için aynı dosya uzantısını kullanabilir.

Bu nedenle, UDF açıcı her tür UDF dosyasını açamayabilir. Bu durumda, en uygun UDF görüntüleyiciyi bulduğunuzdan emin olmak için tüm biçimlere bakın.

UDF Uzantıları

  1. Evrensel veri formatı
  2. Excel için kullanıcı tanımlı bir işlev
  3. röntgen formatı

UDF Uzantılı Dosya Açma

UDF Uzantılı Dosya Açma 

Peki .udf uzantılı dosyaları nasıl açabiliriz? Hangi programı indirmeliyiz? Bu dosya uzantısını Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen UYAP Editör programını indirerek açabilirsiniz. Bilgisayarınıza güvenle indirebilirsiniz, indirmeden önce işletim sisteminize uygun dosyayı seçip indirmeniz gerekir.

Winrar .zip dosyası olarak indirdiğiniz programı masaüstünüze çıkartarak kurulum işlemini tamamlayın ve sonraki deyin.

Not:Uyap .udf dosyası açılmazsa Java’yı indirip bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Java programını indirip bilgisayarınıza kurmak için bağlantıya tıklayarak indirebilir ve en son sürümüne güncelleyebilirsiniz.

Program ve yazılımın kurulumu sırasında herhangi bir hata varsa Uyap yardım sayfasından cevabını bulabilir ve soru cevap kısmından sorununuzu arayabilirsiniz.

UDF Uzantılı Dosya Açma

UDF Uzantılı Dosya Açma Programı Mobil

.udf uzantılı dosyaları açmanın ve görüntülemenin bir başka yolu da Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen Uyap editör mobil uygulamasıdır. Google Play’den Uyap Document Editor yazarak resmi belgelerinizi bilgisayar yardımı olmadan indirebilir ve erişebilirsiniz.

  • Android cihazınızda Google Play’e girin ve gelen uygulamayı telefonunuza indirip yüklemek için arama kutusuna Uyap Document Editor yazarak arama yapın.
  • Ardından gelen boş ekranda .udf dosyanızı seçin ve cep telefonunuzdan resmi belgenizi açın. (Planlı ve Çevrimiçi)

Yazımızda UDF dosyalarını programlı olarak nasıl online açabileceğinizi anlattık. Windows’un 64 bit sürümlerinde Java hatalarından dolayı birçok kullanıcının çeşitli hatalar aldığını gördük.

UDF Uzantılı Dosya Dönüştürme

En çok araştırılan konulardan biri, bir .UDF dosyasını PDF formatına dönüştürme veya bir Word belgesini Udf formatına dönüştürme;

  • UYAP düzenleyicisini kullanarak belgeleri kolayca farklı türdeki metin dosyalarına dönüştürebilirsiniz.
  • Yapamayanlar için Youtube’da Word Belgesini Udf Formatına Dönüştür yazarak da bulabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir