Windows 11 S Modu Nedir (Nasıl Çıkılır)

Windows 11 S modu nedir (nasıl çıkılır). Windows 11 için S modu nedir, Windows 11 S modundan nasıl çıkılır, Windows 11 S modundan nasıl çıkılır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Bazı düşük maliyetli Windows bilgisayarları ve tabletleri, bilgisayarınızı korumanın ve yalnızca Windows Mağazası yazılımına erişimi kısıtlayarak yetkisiz uygulamaların kullanılmasını önlemenin bir yolu olarak Windows 11 Home in S modunda (“Windows 11 S” olarak da bilinir) birlikte gelir.

Ancak tam bir Windows 11 Home deneyimine yükseltmenin hızlı, kolay ve ücretsiz bir yolu vardır ve bu birkaç dakika içinde yapılabilir.

Bakalım Windows 11 S modu neymiş.

Windows 11 S genel bakış

Windows 10 Home’un S modunda (veya Windows 10 S) olduğu gibi, Windows 11 S’yi kullanmanın ana avantajı, kullanıcılara sunulan uygulama sayısını sınırlamaktır. Microsoft, Windows Mağazası’nda bulunmayan uygulamaları yasaklayarak, kullanıcıların herhangi bir sayıda kaynaktan güvenli olmayan uygulamaları indirmesini ve yüklemesini engeller.

Microsoft ayrıca Windows 10 S’nin pil ömrünü iyileştirdiğini iddia etti, ancak son birkaç yılda test ettiğimiz cihazlarda buna dair herhangi bir kanıt görmedik. Bunun Windows 11 S’de de bir faktör olduğundan şüpheliyiz.

Windows 11 S’de onaylanmamış veya doğrulanmamış bir üçüncü taraf uygulamasını çalıştırmayı denerseniz, Windows Mağazası’ndan uygulamayı aramanızı isteyen bir hata mesajı alırsınız.

Windows 11 S Modu Nedir

Windows 11 S modu nedir

Windows 11 S modu nedir? İşte Windows 11’de S modunun nasıl kapatılacağına dair adım adım bir kılavuz. Şimdi Win 11 PC’nizde S modundan çıkın.

Satın alma sırasında bazı cihazlarda bulunan Windows 11’deki S modu, yazılımı yalnızca resmi Microsoft Mağazasından indirmenize izin verir. Ancak, kullanıcılar ayrıca işletim sisteminin tam sürümüne yükseltebilir ve gerekli yazılımı yükleyebilir.

Microsoft Store’da bulunmayan uygulamaları yüklemek istiyorsanız, Win 11’de S modundan çıkmanın bir yolu da vardır. Bu kılavuzda size Windows 11’de S modunu nasıl kapatabileceğinizi öğreteceğim.

Windows 11 S modu nasıl çıkılır

Windows 11 S modundan nasıl çıkılır S modunda Windows 11, yalnızca Microsoft Store’daki uygulamaları çalıştırdığı için güvenlik ve performans için tasarlanmıştır.

Microsoft Store’da bulunmayan bir yazılımı yüklemek istiyorsanız S modunu kapatmanız gerekir. Bu mod tek yönlü olduğundan, devre dışı bırakırsanız S modunda Windows 11’e geri dönemezsiniz.

 

Windows 11 S Modu Nedir

Windows 11 S modu nasıl çıkılır adımlar

Windows 11’de S modundan nasıl çıkılacağı aşağıda açıklanmıştır

  • Önce Başlat menüsüne tıklayın ve ardından Ayarlar’ı seçin.
  • Ayarlar uygulamasını Windows 11’de Windows + I tuşlarına aynı anda basarak da açabilirsiniz.
  • Ayarlar altında, Güncelle ve Güvenlik’e tıklayın.
  • Ardından sol taraftaki Aktivasyon’a tıklayın.
  • Windows 10 Home’a ​​Geç veya Windows 10 Pro’ya Geç altında Mağazaya Git’i seçin.
  • Windows Yükseltmesi altında Mağazaya Git’e tıklamayın.
  • Microsoft Store’da S modunu kapatmak için sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • Burada, sadece İndir düğmesini seçin.
  • Aynı sayfada bir onay mesajı aldığınızda, artık Microsoft Store’un dışına yazılım yükleyebilirsiniz.

Windows 11 S modu nedir? Windows 11’de S modundan nasıl çıkılacağı, Windows 11 S modundan nasıl çıkılacağı hakkında bilmeniz gereken tek şey bu.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir