Harddiskten silinen dosyaları geri getirme (Kolay)

HDD Harddiskten silinen dosyaları geri getirme (Kolay yöntem)

Sabit disk nedir? /Nasıl Kurtarılır

Sabit disk nedir? Gerçek şu ki, soru birkaç farklı şekilde cevaplanabilir ve kesinlikle biraz belirsizdir. Sabit disk, bilgiyi kalıcı olarak saklamak ve almak için kullanılan uçucu olmayan bir donanım cihazıdır.

Tabii ki farklı varyasyonlardır, ancak boyutlar genellikle 3,5 ”ve 2.5” dır: masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için. Sabit sürücü, hermetik olarak kapalı bir muhafazanın içindeki manyetik bir kafa ile veri depolamak için kullanılan farklı tabaklardan oluşur. Bir sabit disk, metin belgeleri, müzik, video ve resim gibi her türlü veriyi verimli bir şekilde saklamak için kullanılabilir. O zaman sabit disk sürücüsü nedir? Bilgisayarların işletim sisteminiz için belirli dosyaları ve bilgisayarda çalışan diğer yazılım türlerini saklamak için kullandığı şey budur. Ayrıca bilgisayara indirilen bilgileri kullanıcının kendisi tarafından saklayabilirler. Bu düşünceyle,

Örneğin, eski çözümler daha az depolamaya sahiptir ve sadece birkaç yüz megabayt depolamak için kullanılır. Bununla birlikte, teknoloji ilerledikçe ve HDD’ler gittikçe daha karmaşık hale geldikçe, artık birkaç yüz gigabayt ve birkaç terabayt veri depolayabilirler. Teknoloji sabit sürücülerin depolama alanını artırmaya odaklandığından, pazar her yıl tekrar tekrar yeni çözümler sunuyor, bu da kesinlikle eskileri üzerinde önemli bir yükseltme. Yani temelde bu, bilgileri depolamak ve daha sonra kullanılabilir hale getirmek için kullanılan bir sabit disktir. Bu onların ana tanımıdır ve etkili depolama olmadan önemli bilgileri saklayamazsınız.

Ayrıca, sabit disk sürücüsü dolduğunda, daha fazla veri için yer açmak için temizlemeniz gerekir. Bu noktada, insanlar harici disk sürücüleri satın almayı düşünmeye başlar. Temel olarak aynı talebi karşılıyorlar, ancak taşınabilirler ve mevcut sabit sürücünüzün talep üzerine depolanmasını genişletme fırsatı sunuyorlar.

Bununla birlikte, HDD’nizdeki bilgileri korumalı ve güvenli tutmanız kesinlikle önemlidir. Bilgilerinizi kurtarmanız gereken tonlarca farklı durum vardır. Bu özel durumlarda, kayıp bilgileri etkili bir şekilde kurtarmak için farklı yazılım çözümlerine güvenmelisiniz. Tabii ki, bunu yapamayacağınız durumlar var çünkü koşullar buna izin vermiyor. Başka bir şey, geri kazanılabilir olması için verileri sürücüye kaydetmiş olmanızdır. Bu nedenle, yanlışlıkla “Hayır” düğmesine bastığınızda ve Word belgenizi kaydedemediğinizde, onu kurtaramazsınız – çünkü asla kaydetmediniz.

Kurtarma Yöntemi

Disk Drill – Kurtarma

Bir sabit diskten bilgileri kurtarmak için disk matkabı kullanmak, en azından söylemek gerekirse oldukça geniştir. Hem Mac OS’den hem de Windows’tan verileri kurtarabilirsiniz, böylece kişisel tercihinizin ne olduğu önemli değildir. Artık sabit bir sürücünün ne olduğunu bildiğinize göre, tek yapmanız gereken kayıp bilgileri nasıl kurtaracağınızı anlamak. Aşağıda gerekli adımları bulacaksınız.

Adım 1. Yazılımı indirin

Yazılım indir

  • Adım 2. Mevcut listeden kurtarmak istediğiniz diski seçin diski seçin Disk matkabı, sabit sürücünüzü kurtarmak için size özellikle etkili yöntemler sağlayacak bir araçtır. Sabit sürücünün ne için kullanıldığına bakılmaksızın, onu kurtarabilirsiniz. Tüm sürücüyü kurtarmayı veya sadece bir bölümü seçebilirsiniz. Tam sürücü seçeneğini seçerseniz, yazılım derin bir tarama çalıştırır ve tüm diski belirli bir varlık olarak inceleyecektir.
  • Aşama 3. Tarama yönteminizi seçin Nasıl kurtarılacağınızı öğrenmeye yeni başlıyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu “kurtar” düğmesine basmaktır. Mevcut tüm yöntemlerden geçecektir, ancak uygulamak istediğiniz belirli bir yöntem varsa, açılır menüden seçebilirsiniz.
  • Adım 4. Sadece bekle tarama yöntemine bağlı olarak bekleyin, bir dakika ile birkaç saat beklemeniz gerekebilir. Tarama yaptığınız harici bir sabit sürücü ise, tüm işlem biraz yavaşlayabilir.
    Nihai kurtarmayı çok daha kolay hale getireceği için Disk Drill’in “Kurtarma Kasası” ve “Garantili Kurtarma” araçlarını kullanmayı da düşünebilirsiniz.
  • Adım 5. Sabit sürücünüzden kurtarın tarama bittikten sonra size bulunan dosyaların bir listesi verilecektir. Bunlardan bazıları yozlaşabilir ve dosyanın tüm yapısı etkili bir şekilde kaybolursa, bunu önlemek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Her durumda, bir bilgisayar sabit diskinin ne olduğunu anlamak, kayıp verileri gerçekten kurtarmak için potansiyel fırsatlarınız hakkında çok fazla bilgi verecektir. Bunu çözmek, bilgilerinizi kurtarmanın arkasındaki süreci anlamanızı sağlayacaktır. Bu kendi başına disk matkabı sorunsuz ve çok daha kapsamlı bir yazılım programını kullanacaktır. Her durumda, veri kurtarma ve veri koruma kapsamlı bir şekilde düşünmek isteyebileceğiniz bir şeydir.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir