Windows Defender Kapatma Programı

Windows Defender Kapatma Programı (Devre Dışı Bırak), Windows 10’da Microsoft Defender Antivirus’u sevmiyorsanız, size kalıcı olarak devre dışı bırakmak için adımları sunacağız.

Windows Defender Kapatma Programı 2022

Windows 10’daki Microsoft Defender Antivirüs, dosyalarınızı ve bilgisayarınızı fidye yazılımından, virüslerden, istenmeyen virüslerden, casus yazılımlardan, diğer siber saldırılardan ve kötü amaçlı yazılımlardan koruyan standart bir çözümdür.

PC’teki en iyi antivirüs programlarından biri olduğu düşünülürken, korumayı tamamen devre dışı bırakmak için gereken durumlarla karşılaşmanız mümkündür (veya kısa bir süre).

Windows Defender’ı Devre Dışı Bırak

Örneğin, Windows Defender’ı Kaldırın, kişisel nedenlerden dolayı güvenlik programının hayranı değilseniz. Sisteminizdeki ayarları antivirüs yazılımı ile çakışıyor. Ağa bağlanamayan bir Kiosk cihazı yaratıyorsunuz, ancak güvenlik bir sorun değil. Bir ağın yöneticisisin ve belirli cihazlardaki şirketin yönergelerine uyması gerekir.

Windows 10, Windows 11 Microsoft Defender Antivirus’u kaldırma seçeneğini içermese de, programı Grup İlkesi kullanarak veya üçüncü bir taraftan alternatif bir çözüm yükleyerek programı kalıcı olarak devre dışı bırakmak mümkündür. Microsoft Security kullanarak güvenlik özelliğini geçici olarak kaldırabilirsiniz. Windows Güvenlik Uygulaması.

Bu Windows 10 Kılavuzu’nda, cihazınızdaki Microsoft Defender Antivirus’u kaldırmanın (veya kısaca) devre dışı bırakmanın çeşitli yollarını açıklayacağız.

Windows Defender Kapatma Programı - softcracklinks

Windows Defender Kapatma Programı

Size sizin için kolay ve verimli bir uygulama vereceğiz. Windows Defender Kapatma Yardımcı Programını Alın ve aşağıda listelenen adımları izleyin.

  • Windows Defender Kapatma Yardımcı Programı için,
  • İndirmek için aşağıda verilen köprüyü izleyin.
  • WinRAR dosyası denir.
  • Dosyayı masaüstüne indirin ve yönetici olarak çalıştırın.

Windows Defender Kapatma Programı

Windows Defender’ı ayarlardan silme

Windows Güvenliği aracılığıyla Microsoft Defender Antivirus’u nasıl devre dışı bırakırsınız?

Bir sorunu çözmeniz gerektiğinde, Microsoft Defender Antivirus’u kalıcı olarak kapatmak gereksizdir. Özelliği geçici olarak kapatın.

Windows 10 bilgisayarında varsayılan virüsten koruma korumasını geçici olarak devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları kullanın:

  • Açık başlangıç.
  • Windows Güvenliğine bakın ve programı başlatmak için en son sonucu tıklayın.
  • Tehditlere karşı virüs ve güvenlik seçin.
  • “Virüs ve Tehdit Koruma Ayarları” dahilinde, “Virüs ve Tehdit Ayarları” bölümünde, Ayarları Yönetmek için tıklayın.
  • Windows 10’da Microsoft Defender’ın geçici olarak devre dışı bırakılması için gerçek zamanlı koruma anahtarını kapatın.

Diyelim ki, tamamladığınız adımları takip edersiniz. Bu durumda, arka planda virüsten koruma korumasını geçici olarak devre dışı bırakacaktır; bu, uygulamaları yüklemenizi veya sisteminizde istenmeyen bir çakışma olmadan değişiklik yapmanızı sağlar.

Bir sonraki bilgisayarınızın Windows Defender kapatma programını başlattığınızda, Microsoft Defender Antivirus otomatik olarak etkinleştirilecektir. Yukarıdaki talimatları takip etmek de mümkündür, ancak 5. adımda gerçek zamanlı koruma için şifreyi açtığınızdan emin olun.

Her zaman bir çözüm olmasa da, devre dışı bırakma koruması, sistemin ayarlarını değiştirmenin veya sistemi engelleyen bir programı yüklemenin en etkili yoludur.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir