e-Government ile İnternet Aboneliği İptal Etme

e-Government, platformda bulunan hizmet sayısını büyütmeye devam ediyor. Ardından, e-Government , çevrimiçi abonelik iptali ile birlikte tanıtıldı. Türkiye’deki dijitalleşme çabaları her gün büyüyor. Dijitalleşmenin en önemli ürünü olan elektronik Government sistemi, mevcut milyonlarca vatandaş tarafından kullanılıyor. Birçok vatandaş, vatandaşlarının işlemlerini elektronik Government sistemi ile yürütmektedir. Özel ve resmi işlemlerin çoğunluğu, büyük bir fiziksel çabayla tamamlanmış olan, şimdi elektronik Government aracılığıyla tamamlanabilir.
e-Government - softcracklinks
Hızlı ve güvenli yapısı için sevilen e-Government sisteminin bir diğer yararı, aktif olmasıdır. Bu nedenle e-Government aracılığıyla mevcut hizmet çeşitliliği her gün büyüyor. Son zamanlarda sisteme eklenen en dikkat çekici özellik, İnternet aboneliğini iptal etme yeteneğidir. İnternet aboneliğini iptal etme seçeneği nedeniyle, E-Government sistemini kullanarak İnternet hizmetinizi iptal etme prosedürü hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Takip etme prosedürünü adım adım açıklamaya çalışacağız.

Çevrimiçi bir aboneliği iptal etmenin zorluğu

İnternet, Türkiye’de milyonlarca kullanılıyor. Ne yazık ki, büyük bir çoğunluğu aboneliklerini iptal etmeye karar verdiklerinde zorlu bir süreçle karşı karşıya. Abonelik satın alırken hızlı bir şekilde hareket eden servis sağlayıcıları, aboneliği iptal etmeye karar verdiğimizde aynı şekilde davranmaz. Bir aboneliği iptal etme sürecine başladığımızda sayısız evrak ve işlem gerçekleşir.

Yeni e-Government hizmetinin tanıtılmasıyla, bu konular şimdi elimine edildi. İptal prosedürünü, sisteme girdikten sonra sadece birkaç tıklamayla tamamlamak mümkündür, çünkü Government resmi hizmeti olarak sağlanan aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Ancak, prosedürde farkında olmamanız gereken belirli noktaların olduğunu unutmayın.

İnternet aboneliğimi e-Government nasıl iptal edebilirim?

Abonelik iptali, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Otoritesi (BTK) aracılığıyla yapılır ve 200.000’den fazla aboneli şirketleri kapsar. Ayrıca, kullandığınız Internet Servis Sağlayıcısının müşterilerinin sayısı 200 bin’i aşıyorsa, aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Bu sistemi kullanarak e-Government internet aboneliğinizi iptal etme sürecine başlamak için, Türkiye.gov.tr’ü ziyaret edin ve oturum açın. E-Government bir hesabınız yoksa, bankanızın çevrimiçi şubesine giriş yapabilirsiniz veya PTT dalları ile yeni şifreler. Giriş yaptıktan sonra, kurumlar için bölümdeki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumlarına tıklayın ve ardından abonelik sonlandırma uygulamasına erişmek için tıklayın. Abonelik Sonlandırma Uygulama Hizmeti.

Sayfa bir sonraki sayfada açıldığında, abone olduğunuz hizmetten haberdar olacaksınız. Sonlandırmak istediğiniz aboneliği seçerek devam edebilirsiniz. Açık olduğunuz sayfada, iptal istemek için bir seçenek bulacaksınız. Bu düğmeye tıklayın. Bir sonraki ekranda, kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir. Kimlik doğrulamasından sonra, aboneliğinizi neden sonlandırmak istediğinizi açıklamanız istenecektir. Bu bölümdeki uygun bilgileri doldurun. İptal prosedürünü sonuçlandırmak için sonlandırma belgesini imzalamanız gerekecektir. İmzaladığınızda, Abonelik’in uygun servis sağlayıcısından sonlandırılması için başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

E-Government aboneliğinizi internete son verme isteğinizi doldurduktan 24 saatten kısa bir sürede haberdar olacaksınız. Ek olarak, başvurunuzu tamamladığınızda, gelecek ayın faturası oluşturulmayacaktır. Aşağıdaki ayrıntıları sağlamadan ayrılmamalıyız: Seçmediğiniz servis sağlayıcı ile bir sözleşmeniz varsa, bir sonlandırma ücreti ödemeniz gerekir. Doğrudan şirketle veya e-Government yoluyla abonelikten çıkmayabilirken, bir sonlandırma ücreti olasılığı size bir şekilde açıklanmayacaktır. Hatırla bunu.

Bu, hizmetin, lansmanından bu yana internetin hemen hemen her kullanıcısını memnun eden şekilde kullanıldığı yoldur. İptal talebinizin bir hitch olmadan çıkmasını isterseniz, uygulamanızla ilgili doğru ve eksiksiz bilgi doldurmanız gerekir. Değilse, işlem daha uzun olabilir. Meseleyle ilgili sorularınız varsa, Bize Yorum bölümünde bildirin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir