Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır? Windows 10, birçok özelliği ve harika kullanılabilirliği olan harika bir işletim sistemidir, ancak işletim sisteminde, genellikle sistem güncellemeleriyle birlikte gelen bazı kararlılık sorunları vardır. İşletim sistemi de fazla mesai gibi yavaşlamalardan muzdariptir. Bu sorunlara yaygın ve genellikle etkili bir çözüm, bilgisayarınızı donanımdan sıfırlamaktır. Bu, yalnızca hatalardan ve olası virüslerden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda bilgisayarınızın yepyeni gibi çalışmasını sağlar. Bunu, Windows’un önceki bir sürümünü yüklemek istiyorsanız veya bilgisayarınızı bağışlıyor ve dosyaların geri yüklenmesini istemiyorsanız da yapabilirsiniz.

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızı yeniden başlatmak istiyorsanız veya başka birine vermeyi planlıyorsanız, en iyi ve en güvenli seçenek onu sıfırlamaktır.

Windows bilgisayarınızı sıfırlama adımları:

 1. Ayarlara git
 2. “Güncelleme ve Güvenlik” i seçin
 3. Sol kenar çubuğunda “Kurtarma” yı tıklayın
 4. Burada, seçenekler listesinden “Bu bilgisayarı sıfırla”yı seçin ve “Başlayın”a tıklayın.
 5. Sıfırlamanın iki seçeneği vardır: Kişisel dosyalarınızı kaydedecek olan “Dosyalarımı sakla” ve bilgisayarınızı tamamen temizleyecek olan “Her şeyi kaldır”. Bilgisayarınızın fabrika ayarlarına sıfırlanmasını istiyorsanız ikinci seçeneği seçin.
 6. Aşağıdaki ekran, işletim sisteminin önceki sürümüne geri dönemeyeceğiniz konusunda sizi uyaracaktır. Başka bir vuruş.
 7. Bu son ekran. “Sıfırla”ya basın, bilgisayarınız sıfırlama işlemini başlatacaktır.
 8. Sıfırlamadan sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır. Bu biraz zaman alabilir. Bilgisayarınızı kurmaya başlamak için “Bir seçenek belirleyin” ekranında “Devam”ı tıklayın. Bilgisayarınızı başka birine veriyorsanız bu adımı atlayın.

Windows 10

Gelişmiş Başlangıç ​​Aracından – Herhangi bir nedenle Windows’ta oturum açamıyorsanız, Gelişmiş Başlangıç ​​Aracı’nı kullanarak bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınız açılırsa, giriş ekranında Shift tuşunu basılı tutup “Yeniden Başlat” düğmesine basarak gelişmiş araçlara erişebilirsiniz. Windows’a önyükleme yapamıyorsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatarak Gelişmiş Önyükleme Aracına erişebilirsiniz. Bu, bilgisayarı açıp tamamen açılmadan önce bilgisayarı kapatmak için güç düğmesini basılı tutarak yapılabilir. Bu işlemi üç kez yapın. Bilgisayarınızı bir sonraki başlatışınızda, Gelişmiş Başlangıç ​​Aracı’na gitmesi gerekir.
 2. Gelişmiş Önyükleme Aracında, Sorun Gider > Bu Bilgisayarı Geri Yükle’yi seçerek fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir.
 3. Sıfırlamayı başlatmak için seçiminize bağlı olarak “Her şeyi sil” veya “Dosyalarımı sakla”yı seçin.
 4. “Dosyalarımı sil” veya “dosyaları kaldır ve diski temizle” seçeneğine sahip olacaksınız. İkinci seçenek daha güvenli çünkü sürücünüzü tamamen siliyor ve birinin eski verilerinizi kurtarmasını zorlaştırıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir